Ładowanie…

Nasz zespół

Aleksandra Grosicka-Hajduk – magister fizjoterapii.

Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego) na kierunku fizjoterapia.
Ukończyła liczne kursy i szkolenia z zakresu terapii manualnych, uroginekologii, leczenia zaburzeń w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, metod neurologicznych: m.in. studia podyplomowe z neurorehabilitacji, metodę PNF, Metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich, FDM, Terapię manualną kręgosłupa, Osteopatyczną terapię dna miednicy, Terapię stawów skroniowo-żuchwowych oraz Osteopatyczne techniki leczenia narządów trzewnych.
Ponadto pracuje w nurcie Pilatesu prowadząc zajęcia w Centrum oraz ucząc pacjentów prawidłowej pracy mięśniowej – stabilizacji centralnej na zajęciach indywidualnych.
Szczególnym zainteresowaniem Ola darzy rejon głowy i stawów skroniowo-żuchwowych, które przez swoje liczne zależności mogą przysporzyć wielu problemów pacjentom.
Prywatnie – niespokojny duch – interesuje się wieloma rzeczami i ciągle jest czymś zajęta. Uwielbia górskie wycieczki na których odpoczywa „głowa”, rowerowe, długie wypady oraz zbieranie bursztynów, dlatego nad morze jedzie zimą.

Monika Pietras

Monika Pietras jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez wiele lat pracowała z pacjentami ortopedycznymi, głównie z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi stawów i kręgosłupa.
Od 2015 roku swoją drogę zawodową wiąże z wadami postawy u dzieci i młodzieży, co daje jej dużo satysfakcji. W pracy najbardziej ceni miłą atmosferę oraz dobrą współpracę z rodzicami dziecka. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, dokładnie dobierając odpowiednie dla niego ćwiczenia.

Ukończone kursy:

  •  FITS- Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz;
  • Terapia manualna wg wg Kaltenborna-Evjentha;
  • Diagnostyka i leczenie stawów skroniowo żuchwowych;
  • Kurs podstawowy metody PNF;
  • Kinesiology taping;
  • Dobór indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Obecnie w kręgu jej zainteresowań jest logopedia oraz wpływ fizjoterapii na wady wymowy i wady zgryzu.

Czas prywatny spędza głównie na zabawach ze swoimi dziećmi.

Martin Terlicki

Ukończył studia magisterskie o kierunku fizjoterapia na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w 2015r.

Zawodowo interesuje go tematyka ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Zajmuje się terapią takich schorzeń jak: urazy stawów, bóle przeciążeniowe stawów i kręgosłupa, urazy w sporcie oraz fizjoterapia pooperacyjna i profilaktyczna. Wierzy, że podstawą skutecznej fizjoterapii jest wywiad i badanie Pacjenta, dużo uwagi poświęca analizie badań obrazowych. W terapii posługuje się technikami metod manualnych FDM, metody Mulligana, Manipulacji Powięzi wg Stecco (FM), Pinoterapii wg dr Składkowskiego czy terapii tkanek miękkich wg dr Ciechomskiego D.O. Jako dopełnienie procesu terapeutycznego stosuje techniki pilatesu, drenażu limfatycznego i kompresjoterapii oraz dobór wkładek korekcyjnych Vasyli a także Igli. Stale pogłębia wiedzę i warsztat uczestnicząc w szkoleniach.

W pracy fizjoterapeuty najbardziej fascynuje go powięź – to, jak duży ma udział w funkcjonowaniu człowieka jako całości. Szczególnie pasjonuje go terapia w obrębie stawu kolanowego oraz stopy.
Własne doświadczenia na polu sportów takich jak siatkówka, pływanie, kolarstwo, biegi długodystansowe czy triathlon pozwalają mu dobrze odnajdywać się we współpracy ze sportowcami – dotychczas współpracował z zawodnikami m.in. koszykówki, sztuk walki, badmintona, biegaczami różnych dystansów, siatkówki, kolarstwa, tańca; zarówno amatorskich jak i profesjonalnych.

Prywatnie kocha górskie wędrówki i jazdę na rowerze, w wolnym czasie czyta książki i artykuły z zakresu fizjoterapii. Jest honorowym dawcą krwi.

Agata Jaros

Mgr, Specjalista fizjoterapii. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Jest fizjoterapeutką z ponad 15 letnim stażem. Posiada prawo wykonywania zawodu o numerze 16871. W 2019 roku uzyskała tytuł specjalisty fizjoterapii.
Niesienie pomocy, brak schematów oraz indywidualne podejście do problemu pacjenta to jej zawodowa wizytówka. To sprawia również, że praca jest nieustannym źródłem satysfakcji i nie pozwala popaść w rutynę. Na pacjenta patrzy holistycznie, nie zapominając o wpływie stresu i emocji na ciało.
Posiada kwalifikacje i doświadczenie w terapii zaburzeń funkcjonalnych, ostrego i przewlekłego bólu pochodzenia kręgosłupowego oraz stawów obwodowych, terapii wisceralnej, mięśniowo – powięziowej oraz czaszkowo-krzyżowej. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami neurologicznymi, po uszkodzeniach ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Zajmuje się również doborem wkładek ortopedycznych.
Prywatnie lubi aktywnie spędzać czas z najbliższymi, w szczególności są piesze wędrówki i rowerowe wycieczki. Intensywnie wspiera swoje dzieci, Bartosza i Alicję w rozwijaniu ich pasji.

Jakub Kędra

Magister fizjoterapii. Absolwent, stypendysta Wydziału Lekarskiego
i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nabył kompetencje na licznych kursach, szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Posiada 7 letni staż zawodowy.
Doskonale odnajduje się w pracy z pacjentami bólowymi, terapii mięśniowo-powięziowej, terapii stawów skroniwo-żuchwowych, fizjoterapii sportowej i ortopedycznej.
Doświadczenie zawodowe zdobywał zarówno na rynku prywatnym, jak i w publicznej służbie zdrowia pracując w gabinecie oraz świadcząc rehabilitację w miejscu wezwania. Od 1.07.2020r. związany również z klubem sportowym Korona Kielce S.A., jako fizjoterapeuta pracował z grupami młodzieżowymi U10-U18 oraz aktualnie I zespołem seniorskim.
Praca zawodowa jest jedną z jego pasji, a możliwość poprawy jakości życia pacjenta sprawia mu satysfakcję i napędza do działania. Entuzjasta kultury fizycznej, sportu i życiowych wartości.

Anna Jagodzka

Magister fizjoterapii. Od kilkunastu lat pracuje w zawodzie. Bardzo lubi pracę z dziećmi i osobami starszymi. Swoje doświadczenie zdobywała uczestnicząc
w praktykach w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, Świętokrzyskim Centrum Onkologii, Świętokrzyskim Centrum Kardiologii, w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie oraz pracując w CRM Terapeuta.
Ukończyła m.in kursy: PNF, FITS, Masaż tkanek głębokich, Globalna terapia stopy.
W wolnym czasie lubi chodzić po górach, pływać oraz czytać.

Michał Stanek

Jest fizjoterapeutą z ponad 30 letnim stażem zawodowym.
Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, wydział Rehabilitacji Ruchowej. Specjalizuje się w fizjoterapii pediatrycznej.
Doświadczenie i wiedzę zdobywał również w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Kielcach.
W 1996 roku uzyskał I stopień, a w 2003 – II stopień, specjalizacji z rehabilitacji ruchowej.
Ponadto Pan J. Michał Stanek ukończył wiele kursów specjalistycznych, głównie z zakresu fizjoterapii pediatrycznej, m.in.:
NDT- Bobath, Prechtl, kurs terapii osteopatycznej w pediatrii, Sensoryczna Integracja, analiza chodu w pediatrii, trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp oraz Mc Kenzie, PNF.
Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się z kolejnymi pokoleniami fizjoterapeutów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie od 2002 roku jest wykładowcą na kierunku fizjoterapii.
Prywatnie jest kochającym mężem i dumnym tatą.

Magdalena M’hango

Magdalena Wilczyńska-Trzmiel

 

Sylwia Chęcina

Ela Raszeja